صفحه اصلی > اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری همایش ازدواج شاد و پایدار ویژه جوانان و دانشجویان

در تاریخ 18/12/95 همایش ازدواج شاد و پایدار توسط واحد سلامت خانواده شبکه بهداشت در سالن اجتماعات دانشگاه علمی کاربردی پارسیان برگزار گردید . در این همایش دکتر ماجدی سرپرست شبکه بهداشت ضمن خیر مقدم به دانشجویان و تشکر از مدیریت دانشگاه علمی کاربردی واحد پارسیان هدف از برگزاری همایش را ارتقاء سطح آگاهی دانشجویان و جوانان در زمینه انتخاب صحیح همسر و پیشگیری از آسیب اجتماعی طلاق دانستند . ایشان اشاره کردند ازدواج یک پازل دو تکه است که برای تکمیل این پازل نیاز است خوب ببینید ، آگاهانه انتخاب کنید و با چشمانی باز زوایا را ارزیابی نمائید تا بتوانید تکه پازل ازدواجتان را پیدا کنید در ادامه دکتر ماجدی ازدواج را همانند سفری بیان کردند که باید در طول سفر مسئولیت پذیر بود ، سخت کار کرد و از درد و رنج های احتمالی نهراسید . سپس تاکید کردند که قرار نیست ما با ازدواج تفاوت ها را از بین ببریم بلکه ما می خواهیم تفاوت را بپذیریم ، شخصیتمان را بشناسیم و در راستای تقویت ارزشهایمان گام برداریم و با انتظاراتی واقع بینانه و نگرش صحیح و اسلامی ، تکه پازل ازدواجمان را انتخاب کنیم نه بر پایه احساسات.

حاج آقا عبداللهی به نمایندگی از طرف امام جمعه محترم شهرستان پارسیان در خصوص اهمیت ازدواج از دیدگاه اسلام مطالب ارزشمندی ارائه نمودند و در خصوص ارزش کم توقع بودن جوانان و توجه بیشتر به انتخاب صحیح همسر سخنانی را مطرح کردند .

ستاری کارشناس ارشد روانشناسی بالینی عقد ازدواج را با گرفتن گواهینامه رانندگی مقایسه و اشاره کرد که برای گرفتن گواهینامه معاینه چشم ، آزمون آیین نامه و امتحان عملی رانندگی اجباری است ولی برای عقد فقط حضور دختر و پسر به همراه دو شاهد و با اجازه پدر یا جد پدری کفایت می کند . ستاری با ذکر این نکته که ازدواج نیاز به آموزش دارد ، در خصوص معیارهای انتخاب همسر در یک ازدواج موفق ، مراحل ازدواج و اهمیت دوران آشنایی به عنوان اولین مرحله از مراحل ازدواج مطالبی را برای دانشجویان ارائه نمود .

 سپس کتابت کارشناس ارشد روانشناسی بالینی در خصوص راههای پایداری ازدواج نکاتی را مطرح نمود و در ادامه با ارائه کار عملی با هدف آموزش در خصوص ایجاد تغییر  در رفتارهای خود نکات لازم را خدمت دانشجویان ارائه کرد ..

در پایان همایش بسته های آموزشی تهیه شده توسط واحد سلامت خانواده اعم از کتاب ، بروشور و CD آموزشی بین دانشجویان توزیع گردید .

 

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان پارسیان


٠٩:٣١ - يکشنبه ٢٢ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ٧١٨٨    /    تعداد نمایش : ٢٢٨خروج